PDIU shpall kandidaturat për zgjedhjet lokale në 3 bashki

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet prezantoi kandidatët për kryetar të disa bashkive në zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Kryetarja e Forumit të Gruas në...

Shqiptari i fiksuar pas infermiereve. I rrëmbente dhe i përdhunonte ato…

Mediat italiane kanë shkruar sërish për shqiptarin Enriges Kavalli, 20 vjeçarin i cili disa kohë më parë rrëmbeu dy infermiere nga spitali dhe kreu...

Korcë – Gjenden 5 doza bimë narkotike, arrestohet poseduesi

Forcat e policisë së Korçës kanë arrestuar në flagrancë 23-vjeçarin Mirjan Myrtollari, lindur dhe banues në fshatin Porodinë të Korçës.

Tiranë – Ruci: vendimi për djegien e fletëve të votimit ishte ideuar nga Berisha

Kreu i grupit parlamentar i PS-së Gramoz Ruçi e cilësoi si skemë të ideuar nga kryeministri Berisha vendimin e djeshëm të KQZ-së për djegien e fletëve të votimit të zgjedhjeve të 28 Qershorit.

Tiranë | Halimi: ish-të përndjekurit kanë marrë këstin e parë

eduard-halimiMinistri i Drejtësisë Eduard Halimi raportoi në Komisionin për çështjet Ligjore të Kuvendit mbi ecurinë e procesit të dëmshpërblimit finaciar për ish- të përndjekurit politik.