12.5 C
Tirana
Friday, November 26, 2021

A keni vetëm 5 minuta kohë? Kaq i duhen partneres për ta bërë të...

A ke vetëm pesë minuta për ta bër gruan të lumtur atë ditë? Me siguri ke më shumë, por është një eksperiment i mirëmenduar...

Vëmendje: Kjo është gjëja e parë që duhet të bëni direkt sapo zgjoheni në...

Sipas nutricionistes Brigitte Zeitlin, ka diçka shumë të thjeshtë që duhet të bëni çdo ditë në mes të fazës "hapja e syve" dhe "mëngjesit":...

Ushqimet që ndihmojnë kundër bllokimit të trurit në punë

Truri nganjëherë thjesht bllokon dhe nuk ka asnjë mënyrë që ta zgjojmë. Sidoqoftë, ka ushqime që ndihmojnë të rigjeni fokusin tuaj dhe të riaktivizoni...

7 ushqime për mëngjes që do t’ju bëjnë të ndiheni të ngopur deri në...

Asgjë nuk është më e keqe sesa të hash mëngjes dhe të ndihesh ie uritur një orë më vonë. Mëngjesi është shumë i rëndësishëm,...

Gjithë arsyet pse të dëgjuarit muzikë, direkt sapo zgjoheni, mund të bëjë mrekullira për...

Muzika sjell më të mirën tek njerëzit, veçanërisht në mëngjes. Nëse zakonisht zgjoheni të përgjumur, të lodhur dhe thjesht doni të flini më gjatë,...
Advertisement