14.5 C
Tirana
Tuesday, September 26, 2023

Tiranë | Inaugurohet shkolla profesionale në Kamëz, kryeministri premton rritje të pagave për mësuesit

Kryeministri Sali Berisha mori pjesë sot, në inaugurimin e shkollës së mesme profesionale në Kamëz, financim në kuadër të projektit IPA, të Bashkimit Europian...

Tiranë | PD: Përgjegjësit për rendin të japin llogari

Deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani reagoi për situatën e pasigurisë dhe përpjekjet e qeverisë për ta deleguar përgjegjësinë tek aktorët e tjerë në...

Kushtetuesja rrëzon Qeverinë, pranohet kërkesa e Presidentit

Gjykata Kushtetuese ka pranuar pjesërisht kërkesën e Presidentit për shfuqizimin e ligjit “Për pushtetet dhe autoritetet e drejtimit e të komandimit të Forcave të...

Tiranë | “5 Maji”, Rama dhe Meta homazhe në Varrezat e Dëshmorëve

Kryeministri i Vendit, Edi Rama dhe Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta zhvilluan homazhe në kujtim të dëshmorëve të Kombit me rastin e 5-Majit, ditës...

Tiranë | Çipa: Treguesit e punës policore, rritje pozitive

U zhvillua sot në Tiranë, analiza e Policisë së Tiranës, për punën e bërë në vitin 2013. Duke prezantuar raportin e analizës, drejtori i...