12.5 C
Tirana
Friday, November 26, 2021

“Green Pass” për të hyrë në lokale edhe në Shqipëri

Gjatë fjalës së sotme në Kuvend, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se deri në mesin e vitit 2022, vendi ynë do të përmbushë...

Nis vaksinimi i mjekëve me dozën e tretë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndjekur nga afër procesin e vaksinimit në “Air Albania” të mjekëve të parë që kanë nisur vaksinimin me...

Studimi Izrael-SHBA/ Dozat përforcuese të Pfizer ulin shtrimet në spital me 93%, vdekshmërinë me...

Doza përforcuese Pfizer/BioNTech është efektive në mbrojtjen e individëve kundër shtrimit në spital dhe vdekjes për shkak të COVID-19, krahasuar me marrjen e vetëm...

“Produktet vendase do të kushtojnë 30% më shumë”/ Prodhuesit kundërshtojnë paketën e re fiskale

Ndryshimet fiskale të propozuara nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë me paketën fiskale 2022 janë kundërshtuar nga shoqatat prodhuese dhe të biznesit. Heqja e TVSH-së...

SPAK hetim për 13 call center/ Hetimi nisi me kërkesë të Gjermanisë dhe të...

SPAK është përfshirë në një hetim me kërkesë të Holandës dhe Gjermanisë, që kërkojnë hetimin për mashtrim në kuadër të organizatës kriminale mbi tregtinë...
Advertisement