Çmimet e naftës shtrenjtohen për herë të gjashtë në pak muaj, arrijnë 184 lekë,...

Çmimet e karburanteve kanë shënuar një tjetër rritje ditët e fundit, për herë të gjashtë radhazi në vetëm pak muaj. Në pikat e tregtimit të“Kastrati”,...

Fakti që ka të vaksinuar që vdesin nga Covid-19, nuk do të thotë se...

Ish-sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell, vdiq të hënën nga komplikimet e Covid-19. Familja e tij njoftoi se ai ishte plotësisht i vaksinuar. Ishte...

Financial Times: Çfarë po e shkakton krizën energjetike të Evropës?

Pavarësisht nëse jetoni në Evropën kontinentale apo Britaninë e Madhe, gazi natyror që po ngroh shtëpinë tuaj këtë tetor po kushton të paktën 5...

Japonia dhe Singapori kanë pasaportat më të fuqishme në botë; Shqipëria në vendin e...

Nga gati 200 pasaporta, pasaporta e Japonisë mbretëron si pasaporta më e fuqishme në botë për të katërtin vit radhazi, sipas Indeksit të Pasaportave...

Shqiptarët shpenzojnë rreth 1.2 miliardë euro në vit për energji e karburante; Si mund...

Teksa e gjithë bota ka hyrë në një krizë energjetike, kryeministri Edi Rama paralajmëroi për një situatë të ngjashme në Shqipëri, që mund të...