18.5 C
Tirana
Friday, September 29, 2023

Ekskluzive/ Kastro reagon ashpër pas statusit të Berishës për përjashtimin e këngës. Kjo është...

Pas një statusi jo të zakontë nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku akuzonte drejtuesit e Festivalit të Këngës në RTSH, se kënga e Kastro Zizos...

Vlorë | FSHZH përfundon rikonstruksionin e rrugës Kote-Sevastër

12 mijë banorë të Komunave Kote dhe Sevaster në rrethin e Vlorës do të komunikojnë përmes një rruge të asfaltuar të parametrave bashkëkohore. Rikonstruksioni...

Tiranë | Kandidatët e LSI-së për zgjedhjet e përgjithshme

Përfaqësuesi ligjor i LSI-së, Ylli Manjani dorëzoi në KQZ rreth orës 20:30 listën e 140 kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Manjani...

Tiranë | Ministria e Kulturës, shpall konkurs për 6 Drejtoritë Rajonale të Kulturës

Në faqen e MK-së online janë shpallur konkurset për Drejtoritë Rajonale të Kulturës Kombëtare në Shkodër, Vlorë, Korçë, Durrës, Berat dhe Gjirokastër. Një nga...

Tiranë | Pezullim dhe heqje licence për universitetet

Ministria e Arsimit ka propozuar heqjen e licencës për 18 universitete në vend, pezullimin e disa të tjerëve dhe vazhdimin me kusht për një...