Kate Middleton sjell në jetë fëmijën e tretë

Dukesha e Kembrixh solli në jetë një djalë ditën e sotme dhe Princ William ndodhej krah saj.

Kensington Palace shkroi në Twitter: “Madhëria e saj, Dukesha e Kembrixh, solli në jetë një djalë të shëndetshëm. Vogëlushi peshon 3.8 kg”.

Advertisement

Kate ndodhej që në orët e para të mëngjesit në spitalin e St Mary në Londër.