fbpx

Tag: BILLBOARD MUSIC AWARDS

Performanca 5 Milion dollarëshe në Billboard Music Awards (VIDEO)

Kjo performancë e Mbretëreshës së Popit me Maluma në Billboard Music Awards, ka kushtuar shumë. Shkak për këtë çmim "të kripur" kanë qenë dhe...

Rekord i Drake, merr trofeun e 12-të në Billboard Music Awards

Drake ka thyer rekordin e numrit të çmimeve në Billboard Music Awards duke çuar në shtëpi 12 të tilla; mes trofeve të reperit renditej...

Është zyrtare, zgjidhet artistja që do të hapë natën e madhe...

Dy ditë më parë, Taylor Swift publikoi këngën e saj të re me titull “ME!” duke thyer rekordet si kënga e vetme në histori...

Çfarë performance! Dua Lipa ngre në këmbë publikun në Billboard Music...

Ylli i pop-it Dua Lipa u shfaq në Billboard Music Awards të mbrëmjes së kaluar për të performuar hitin e saj "New Rules" të...

Drake thyen rekordin në BBMA 2017

Drake ishte padiskutim fituesi më i madh në Billboard Music Awards 2017. Reperi rrëmbeu 13 statuja, duke u bërë kështu artisti me më tepër çmime të...

Ciara dhe Ludacris, prezantuesit e Billboard Music Awards

Ciara dhe Ludacris do të jenë prezantuesit e Billboard Music Awards për këtë vit. "E kam për nder që të prezantoj Billboard Music Awards për...

J.Lo & Pitbull – “Live It Up”

Pas super hiteve "On the Floor" dhe "Dance Again", Jennifer Lopez ka publikuar singëllin e saj të ri "Live It Up" sërish në bashkëpunim...