Pavarësisht se po arrijn majat e suksesit në botë, artisët shqiptar nuk e harrojnë prejardhjen e tyre…

Një prej tyre është dhe ylli i muzikës pop, Rita Ora, e cila pasi realizoi klipin “Shine Ya Light” në Kosovë, do të rikthehet sërish. Këtë herë kënëgtaren do ta rikthejë në vendlindje 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës. Përveç surprizave të shumta, në 17 shkurt do të jenë edhe performancat e Ritës ato që pritet të krijojnë një artmosferë mjaft energjike dhe patriotike.

Advertisement

Ardhjen e  saj e ka konfirmuar këshilltari i zëvendëskryeministrit Behgjet Pacolli. Sipas tij Rita Ora do të vijë me avionin e tij privat.