fbpx

Tag: RITA ORA

“Billboard”: Artistet shqiptare po kryesojnë klasifikimet muzikore ndërkombëtare

Këngëtaret me origjinë shqiptare kanë pasur goxha sukses vitet e fundit në skenën muzikore botërore dhe revista amerikane “Billboard” u dedikoi një artikull, duke...

NEW MUSIC | Kygo, Rita Ora – “Carry On”

⚡️ Kygo & Rita Ora kanë bashkuar forcat për "Carry On", video kënga e re marrë nga filmi  'Detective Pikachu'  ⚡️ Shikim të këndshëm :) https://www.youtube.com/watch?v=BxaR42Vy2LI

Rita Ora zbulon datat e turneut botëror

Rita Ora do mbajë turneun e saj muzikor ‘Phoenix’ për promovimin e albumit të saj. Këngëtarja me origjinë shqiptare ka zbuluar datat e turneut...

NEW MUSIC | Sofia Reyes – “R.I.P.” (feat. Rita Ora &...

Sofia Reyes ka mundur të bashkojë Rita Ora & Anitta në këngën e saj më të re "R.I.P.". Kjo nuk është hera e parë...

NEW MUSIC VIDEO |Rita Ora : “Only Want You” (feat. 6LACK)

Rita Ora ka publikuar videoklipin e këngës “Only Want You” të cilën e lancoi pak ditë më parë. Kënga vjen si një bashkëpunim me 6Lack...

Rita Ora sjell projektin e ri me ‘një të ftuar shumë...

Viti që lamë pas ka qenë shumë i suksesshëm për Rita Orën, por dhe viti 2019 ka nisur me suksesin e albumit ‘Phoenix’. Mesa...

“Hajde shqipe”, 4 yje shqiptare bashkë për hitin “kuqezi” që do…

Shpesh mediat rozë kanë shkruar për marrëdhënie të tensionuara mes tyre, kryesisht për rapoortin mes Dua Lipas dhe Rita Orës që nuk ka qenë...

Rita Ora u dhuron prindërve shtëpinë prej 1.3 mln paund

Prindërit e këngëtares shqiptare, Rita Ora, përmes një postimi në rrjetet sociale, kanë zbuluar disa pamje të shtëpisë së tyre në Londër, e cila ka...