Ditën e djeshme ka qenë prezantimi i radhës së Samsung për aparatin më të ri telefonik që të gjithë po e prisnin me padurim, Samsung Note 8.

Një nga kompanitë më të fuqishme telefonike ka prezantuar phablet-in e radhës të serisë Note, si një nga seritë më të pëlqyer të kompanise, por që merziti shumë klient me problemin e baterisë që aparati telefonik Note 7 pati./radionrg.al/

Advertisement

Pas shumë zërave dhe koncepteve që shpërndaheshin në internet, më në fund kureshtja mori fund, ma lançimin e tij ditën e djeshme. “Do të jetë telefoni me i sigurt ndonjëherë”, janë shprehur përfaqësuesit e kësaj kompanie, e cila pritet ta nxjerr në treg Samsung Note 8, nga mesi i muajit shtator. Nuk po e përshkruajmë ne, por po ua lëmë ju të shijoni promon e këtij smartphone-i.