Ed Sheeran publikoi mbrëmjen e djeshme videon muzikore të “Happier”.

Kënga është përzgjedhur si singëlli i pestë i albumit “÷” (Divide), i këngëtarit britanik.

Advertisement

Me regji të Emil Nava dhe i xhiruar në New York, tek klipi shikojmë rikthimin e marionetës së Ed Sheeran, që për herë të parë është shfaqur në klipin “Sing”, ju kujtohet?

Ndryshe nga “Sing”, kënga dhe klipi i ri janë shumë larg humorit dhe Ed duket më i trishtuar se kurrë edhe pse në jetën reale nuk ka arsye…