Lidhja e tyre zgjati shumë pak, por Drake ka treguar gjithmonë sa e rëndësishme ishte Riri për të. Megjithatë këtë herë, gjërat kanë ndryshuar…

“God’s Plan” dhe “Diplomatic Immunity” – quhen dy këngët e reja, të publikuara nga reperi, të cilat janë lajmëruar vetëm 1 orë para publikimit.

Advertisement

Ndërkohë që në këngën “Diplomatic Immunity” një varg i referohet Lopez duke thënë se në “2017 humba një J Lo”, tek “God’s Plan”, Drake thotë:  “Ajo më thotë: A më do? Unë i them: Pjesërisht! Unë dua vetëm mamin tim dhe shtratin, më vjen keq!”

Menjeherë pas kësaj fansat e kanë cilësuar këtë si një dedikim ndaj ish-it të tij, Rihannas.