E meriton!

Margot Robbie ka marrë nominimin e saj të parë për Oskar ditën e kaluar për portretizimin e Tonya Harding në “I, Tonya”. Ylli i australisë tani është në garën për “Aktoren më të Mirë” kundër Sally Hawkins (Shape of Water), Frances McDormand (hree Billboards Outside Ebbing, Missouri), Saoirse Ronan (Lady Bird) dhe Meryl Streep (The Post).

Advertisement

Robbie ishte në vendlindjen e saj për premierën e I, Tonya kur zbuloi lajmin. Vëllai i saj më i vogël, Cameron Robbie, regjistroi këtë moment të veçantë ku aktorja duket tepër e gëzuar mes miqve të ngushtë dhe shampanjës.