Ndahet nga jeta në moshën 52-vjeçare aktorja e famshme (Foto)

Me rolin e Teresa Banks në filmin “Twin Peaks, Fire Walk with Me” në vitin 1992, ajo u cilësua si “gruaja më e bukur në botë”.

Po flasim për aktoren Pamela Gidley, e cila ka humbur jetën në moshën 52-vjeçare.
Ajo vdiq në shtëpinë e saj dhe shkaqet e vdekjes janë ende të panjohura.

Advertisement

Pamela njihet dhe për rolet televizive në shfaqje të tilla si “CSI: Crime Scene Investigation”, “The Closer” dhe “MacGyver”, vdiq në shtëpinë e saj.