Ndahet nga jeta aktori i njohur i serialit “Brooklyn Nine-Nine”

Aktori i njohur hollivudian Andre Braugher është ndarë nga jeta në moshën 61-vjeçare.

Fitues dy herë i çmimit Emmy u nda nga jeta pas një sëmundje, siç njoftoi publicisti i tij.

Advertisement

Ai ka spikatur në kinematografi si ylli i filmit “Brooklyn Nine-Nine and Homicide: Life on the Street”.

Andre Braugher portretizohej shpesh si oficer policie gjatë karrierës së tij kinematografike, duke interpretuar role dramatike dhe komedi.

Gjatë gjithë karrierës ishte nominuar 11 herë për çmimin Emmy, nga të cilat fitoi 2.

Andre Braugher kishte lindur në Çikago, u diplomua në Universitetin Stanford dhe më pas ndoqi shkollën “Juilliard” për dramë.