Më në fund! Balerini i njohur shqiptar vendos të bëjë dasmë, zbulohen detajet

Prej vitesh ai jeton dhe ka zhvilluar karrierën e tij në Itali.

Më në fund, pas shumë vitesh bashkëjetesë, Kledi Kadiu duket se ka vendosur të çojë në altar nënën e vajzës së tij, Charlote Lazzari.

Advertisement

Sipas mediave italiane, ceremonia e martesës do të mbahet më datë 28 qershor, në periferi të Romës, buzë liqenit të Braçiano-s.

LÉA battesimo @charlielazzari @kledi ❤

A post shared by Kledi Kadiu (@kledi) on

 Sigurisht nga lista e të ftuarve nuk do të mungojnë Maria De Filipi, Ambeta Toromani apo Ermal Meta si dhe emra të tjerë nga bota e artit, televizionit, medias e politikës.

Balerini i njohur dhe partnerja e tij 18 vjet më e vogël, janë prindër të një vajzë 2-vjeçare, e cila quhet Lea.