Fituesi i Eurovisionit fyen flamurin shqiptar?

Një foto aspak e zakontë e këngëtarit fitues të Eurovizionit i ka tërbuar shqiptarët kudo që ndodhen.
Dy ditë më parë, fituesi i Festivalit Europian, ka publikuar në profilin e tij në Instagram një foto ku ai duket i shtrirë në divan dhe nën këmbë shihet qartë flamuri shqiptar kuq e zi.
Komentet kanë vërshuar në adresë të këngëtarit, i cili ka triumfuar një natë më parë në skenën e Vjenës.
Ndjekësit e suedezit, mes të cilëve edhe shumë shqiptarë e kanë sugjeruar ta fshijë menjëherë këtë foto, sepse ajo është fyerje dhe përdhosje e flamurit tonë kombëtar.