Tag: EUROVISION

Tenori italian vlerëson Jonida Maliqin për paraqitjen në “Eurovision”: Performancë e...

Të shtunën e javës që lamë pas u mbajt nata finale e festivalit europian, “Eurovision”, ku u shpall triumfues Duncan Laurence me këngën “Arcade”....

Prova e parë në skenën e “Eurovision”, zbulohet veshja dhe detaje...

Jemi vetëm nëntë ditë larg perfomancës së shumëpritur të Jonida Maliqit në skenën e “Eurovision”. Ditën e djeshme, artistja së bashku me delegacionin shqiptar...

Këngëtarja shqiptare ngjitet për herë të dytë në skenën e “Eurovizion”

Në edicionin e vitit të kaluar në ‘Eurovision’, këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira përfaqësoi Qipron me këngën “Fuego”, ku  arriti të renditej e...

NEW MUSIC VIDEO | Jonida Maliqi: “Ktheju Tokës”

Dje u publikua klipi zyrtar i këngës përfaqësuese të Shqipërisë në ‘Eurosong 2019’. Kënga ‘Ktheju Tokës’ e kënduar nga Jonida Maliqi, rrëmbeu vendin e...

Spotify i jep Ermal Metës plot 51 milionë brenda vitit…

Këngëtari shqiptar Ermal Meta është një emër që tashmë nuk është as i ri e as i padëgjuar. Këtë vit ai së bashku me këngëtarin...

Pasi Italia i dha 0 pikë Shqipërisë, Ermal Meta shpreh hapur...

Të gjithë u habitëm të shtunën mbrëma gjatë finales së "Eurovision 2018", ku Italia nuk i dha asnjë pikë përfaqësusesit të Shqipërisë, Eugent Bushpepës. Për...

Incident në Eurovision: Ja çfarë tha personi që i mori mikrofonin...

Mbrëmjen e djeshme, në natën finale të Eurovisionit, teksa këngëtarja britanike SuRie po performonte, dikush ndërhyn në skenë. Personi i mori mikrofonin këngëtares dhe tha...

Del lista, zbuloni kur do të performojnë Eugenti, Eleni dhe Ermali...

Ky edicion i Eurovision është padyshim më emocionuesi për të gjithë shqiptarët, pasi për herë të parë marrin pjesë tre shqiptarë në një spektakël të...
Advertisement

Recent Posts

Advertisement