Sonte në mbrëmje do të mbahet eventi Brit Awards 2018, në të cilin do të bëhen bashkë shumë emra të njohur të muzikës britanike.

Kjo mbrëmje do të jetë e mbushur me të ftuar, performanca dhe ndarje çmimesh. Pjesë e këtij eventi do të jenë edhe dy këngëtaret me origjinë shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa, pjesmarrja e të cilave po pritet me shumë kuriozitet për shkak të marrëdhënies jo të mirë mes dy këngëtareve nga Kosova.

Advertisement

Rita Ora do të performojë krah Liam Payne, “Your Song”, ndërsa Dua Lipa është e nominuar në 5 kategori dhe me shumë siguri do të jetë fituese në të paktën, një prej tyre.

TOMORROW ??‍♀️????❤?

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on