Tag: Dua Lipa

I dashuri i Dua Lipës fotografohet duke parë të pasmet e...

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa u shfaq për herë në eventin “MetGala” e shoqëruar me të dashurin e saj Isaac Carew. Përveç veshjeve dhe...

“Billboard”: Artistet shqiptare po kryesojnë klasifikimet muzikore ndërkombëtare

Këngëtaret me origjinë shqiptare kanë pasur goxha sukses vitet e fundit në skenën muzikore botërore dhe revista amerikane “Billboard” u dedikoi një artikull, duke...

Ndjekësi kritikon Dua Lipën pas fotove në Liban: Ndihmo shqiptarët!

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka publikuar një ditë më parë disa foto ku ka treguar se ka qenë në Liban si ambasadore...

Dua Lipa pjesë e fushatës të markës së njohur të xhinseve

Dua Lipa në këto muajt e parë të këtij viti po korr suksese të njëpasnjëshme në arenën ndërkombëtare. Këngëtarja shqiptare fillimisht fitoi dy çmime...

Dua Lipa fiton në “BRITs Awards” por na mbetën sytë tek...

“Brits Awards” në Britani kanë të njëjtin reputacion me “Grammys” ndaj dhe artistët britanikë mundohen gjithë vitin të kenë shansin për tu nominuar në...

Grammy Awards 2019: Ja çfarë veshën VIP-at në Tapetin e Kuq

Të dielën mbrëma, 10 shkurt është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve Grammy për vitin 2019. Edhe ky edicion i 61-të i Grammy-t bëri...

Dua Lipa bën krenarë shqiptarët: fiton dy çmime Grammy

Dua Lipa ka fituar dy çmime në eventin më të madh muzikor të botës, “Grammy Awards”. Ylli i muzikës rrëmbeu çmimin “Artistja më e mirë...

Këngëtarja shqiptare i zë vendin Ariana Grandes në “Grammy Awards”

Ariana Grande lajmëroi ditën e djeshme se kishte hequr dorë nga performanca në “Grammy Awards”, pasi ishte ndjerë e ofenduar nga producentët. Ajo vendosi...
Advertisement

Recent Posts

Advertisement