Pak ditë pasi publikoi videon e saj më të re të titulluar “IDGAF”, ajo ka marrë miliona klikime.

Suksesi i këngëtares Dua Lipa, vjen menjëherë pas atij të këngës “New Rule”, falë së cilës ylli me famë ndërkombëtare ka kryesuar Brit Awards këtë vit, me 5 nominime, përfshirë edhe albumin më të mirë. Video e saj “New Rules” ka marrë mbi 890 milionë klikime në Youtube, duke u nominuar kështu edhe kënga më e mirë dhe artisja më e suksesshme në Britani.

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa, arriti të mundtë edhe Ed Sheeran me 4 nominime ndërsa J Hus dhe Rag’n’Bone Man kanë tre.

Advertisement