Dua Lipa me buzëqeshje në fytyrë, dhuron 100.000 euro për bamirësi në Kosovë

Ditën e nesërme Dua Lipa pritet të performojë në një koncert gjigand në Prishtinë së bashku me emrat më të mëdhenj të muzikës botërore organizuar nga i ati i saj.

Këngëtarja me origjinë shqiptare është shprehur jashtëzakonisht shumë e lumtur që do të performojë përpara të gjithë patriotëve dhe dashamirësve të muzikës së saj. Në një konferencë me mediat në Kosovë, Dua ka thënë se që dy vite më parë kishte dashur të bënte diçka të veçantë në vendlindjen e saj.

Gjithashtu me anë të fondacionit të saj të njohur “Sunny Hill Foundation”, Dua ka shpërndarë 100 mijë euro për bamirësi, eventet kulturore dhe shkollat e muzikës në Kosovë. Ajo ka thënë se gjithmonë do të jetë në mbështetje të artistëve shqiptarë që emri i Kosovës të bëhet i njohur nga të gjithë.

Dua ka shprehur dëshirën që të gjitha këngëtaret e njohura shqiptare si Rita Ora, Bebe Rexha apo Era Istrefi më vonë të marrin pjesë në të njëjtin festival që organizohet nga babai i saj, Dukagjin Lipa.

“Faleminderit të gjithëve për përkrahjen e Sunny Hill Foundation dhe Sunny Hill Festival. Kemi shpërndarë €100,000 për bamirësi, evente kulturore dhe shkolla të muzikës në Kosovë.

Ju falenderojmë përzemërisht për ndihmën tuaj dhe ju urojmë një jetë të gjatë së bashku për përparimin e artit, kulturës dhe rinisë të Kosovës.”

Faleminderit të gjithëve për perkrahjen e Sunny Hill Foundation dhe Sunny Hill Festivalit. Sunny Hill Foundation ka shpernda €100,000 për bamiresi, evente kulturore dhe shkolla të Muzikes në Kosovë. Ju falemnderojmë përzemersisht për ndihmen e juaj dhe urojmë një jete te gjate se bashku per perparimin e artit, kultures dhe rinise te Kosoves. ——— Thank you to everyone for their support towards Sunny Hill Foundation and Sunny Hill Festival. To date Sunny Hill Foundation has raised €100,000 and we have chosen to give it all out to charities close to our heart , cultural organisations and music schools in Kosovo. Thank you from the bottom of our heart for all of your help and I hope that this is the beginning of a very long lived establishment that works towards the future of art, culture and the youth of Kosova.

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

“Sunny Hill Foundation” u themelua rreth 2 vitë më parë, ceremonia hapëse e të cilit u organizua përmes koncertit që këngëtarja mbajti në Prishtinë më 9 gusht ku premtoi se gjithë të ardhurat do të shkonin për bamirësi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.