Tashmë e dimë mjaft mirë se Dita e Verës është një festë me origjinë të lashtë. Festimi kryhet në nderim të natyrës së bukur shqiptare dhe bimësisë që merr jetë në këtë datë.

Atmosfera festive ditën e sotme ndihet gjithashtu edhe në fotot e personazheve të njohur shqiptarë, të cilët kanë ndarë disa çaste të bukura nga kjo ditë si dhe kanë sjellë pranverën në mënyrën e tyre artistike.

Advertisement

E nisim nga:

???????

A post shared by Elvana Gjata (@elvanagjataaaa) on

✌✌✌Gëzuar Dotën e Verës nga Ish Blloku??

A post shared by Bojken Lako (@bojkenlako) on

Gëzuar ditën e Verës! ???

A post shared by S?N☝? ♏A??AJ ☀ (@soni_malaj) on

?

A post shared by Miriam Cani (@miriamcani) on

A post shared by Orinda Huta (@orindahuta) on

Gezuar diten e veres????

A post shared by Valbona Selimllari (@valbonaselimllari) on

Te te jape lali nje verore? ⚪????

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj) on


Linda Rama dhe Zaho ?