Zyrtarisht, këta janë 20 konkurrentët e “Big Brother Kosova 2”.

“Big Brother VIP Kosova” nisi dje sezonin e dytë, pa ndryshime në prezantim, me Alaudin Hamitin dhe Jonida Vokshin që drejtuan natën hapëse të reality show-t, me opinionistë të rinj (Bledi Mane dhe Anita Haradinaj), me një shtëpi më të madhe sic ishte thënë dhe më me shumë banorë, të paktën me më shumë se sa sezonin e shkuar.

Mes konkurrentëve të rinj kishte emra mjaft të njohur për publikun dhe disa më pak të njohur, teksa emrat që kishin qarkulluar në media paraprakisht ishin pjesë e shtëpisë, por pati mjaft surpriza nga produksioni. Lista me 20 banorët e asaj që do jetë shtëpia më e famshme në Kosovë për muajt në vazhdim është:

Advertisement

Blero Muharremi, këngëtar

Ledi Vokshi, sipërmarrëse

Shqipe Hysenaj, ish-konkurrente në “Për’Puthen”

Monika Salihu, këngëtare

Ylli Dervishi, organizator i “UNUM Festival”

Albana Vukaj, dermatologe dhe kujdestare për fëmijët me autizëm

Adri dhe Iliriana, të cilët garojnë si çift dhe janë këngëtarë

Blerim Lajci (Blerando), këngëtar

Alby Rydes, aktore e filmave për të rritur (pornostar-e)

Brikena Karrica, këngëtare dhe aktore

Gani Gërmia, humorist dhe gazetar

Lindita Halimi, këngëtare

Santiana Maloku, modele

Lumbardh Salihu, futbollist

Besart Zeneli, aktor

Edona James

Azem Gagica, tiktoker

Vesa Vllasaliu, tiktoker-e

Meti Alshiqi, model, ish-banor i “BBA”

Kujtojmë se personazhet e njohur do të konkurrojnë për çmimin e madh, 200 mijë euro.