Angelina Jolie si Maria Callas!

Aktorja amerikane Angelina Jolie është shfaqur si këngëtarja e operës të shekullit të 20, Maria Callas, për filmin e ardhshëm “MARIA”, në fotot e publikuara gjatë së hënës.

Jolie portretizon Callas në filmin e regjisorit Pablo Larraín bazuar në ditët e fundit të artistes greke me origjinë amerikane në Paris në vitet 1970.

Advertisement

Fotot tregojnë Jolie të veshur me kostume që ngjasojnë me veshjet origjinale të veshura nga Callas, duke përfshirë spektakle të mëdha dhe një beretë të punuar me grep. Në një deklaratë për shtyp që shoqëronte fotot e Jolie, Larraín foli për emocionin e tij për të sjellë në jetë historinë e Callas.

“Jam jashtëzakonisht i emocionuar që do të filloj produksionin e Maria, i cili shpresoj se do të sjellë jetën dhe veprën e mrekullueshme të Maria Callas për publikun në mbarë botën, falë skenarit të mrekullueshëm të Steven Knight, punës së të gjithë kastit dhe ekipit, dhe veçanërisht. Puna brilante dhe përgatitja e jashtëzakonshme e Anxhelinës”.

Regjisori Larraín është i njohur për punën e tij rreth grave të famshme si “Jackie”, duke portretizuar historinë e socialistes amerikane Jacqueline Kennedy. Në krah të Jolie, në kastin e i “MARIA” luajnë Pierfrancesco Favino, Alba Rohrwacher dhe Kodi Smit-McPhee.