Vdes producenti i shumë i hiteve

Michael Busbee – i njohur profesionalisht si Busbee, ka ndërruar jetë, transmeton Klan Kosova.

Producenti i njohur,i cili ka bashkëpunuar me Maren Morris, Pink, Florida Georgia Line dhe Lady Antebellum, ka vdekur në moshën 43 vjeçare, raporton Rolling Stone.

Advertisement

Deri tani, shkaku i vdekjes së Busbee nuk dihet.

Busbee gjeti sukses të madh në fushën e muzikës, duke shkruar baladën “H.O.L.Y” të Florida Geogria Linde, “Summer Nights” të Rascal Flatts,” Lady Antebellum’s “You Look Good,” dhe bashkëpunimin e Keith Urban me Carrie Underwood “The Fighter.”