Vajza shqiptare që rrëmbeu kurorën e bukurisë në Manchester (Foto)

Nuk është rasti i parë që bukuroshet shqiptare fitojnë kurora Miss-esh në botë. 

Një emër i ri i është shtuar listës së mbretëreshave të bukurisë dhe historia është pak a shumë e ngjashme edhe me të tjerat. Fatime Gashi është përzgjedhur gjatë mbrëmjes së kaluar më e bukura e qytetit të Machesterit.

Advertisement

Studentja e Mjekësisë fitoi mbështetjen e jurisë, por edhe të publikut. Tiparet zeshkane dhe buzëqeshja e ëmbël ranë në sy menjëherë, por fitorja e këtij çmimi është vetëm një nisje e Gashit edhe në fushën e spektaklit.

Pasi mori çmimin, Fatimja falënderoi jurinë dhe të gjithë ata që e mbështetën, duke u dhënë të gjithëve një mesazh: “Sa herë që ndihmoni dikë, jeni hero” – tha ajo duke iu drejtuar të gjithë të pranishmëve.

Së bashku me familjen e saj, Fatime Gashi u largua nga Kosova në vitin 1999 pas luftës, për të nisur një jetë të re. Duke rrëfyer historinë e saj, mediat shkruajnë për rrugëtimin e Fatimes: “Nga emigrante në Mbretëreshë të Bukurisë” – thuhet në një pjesë të tyre duke komplimentuar bukuroshen shqiptare.

• @20storiesmcr ?•

A post shared by Fatime Gashi (@fatsks) on