Taylor Swift, e cila vetëm tre ditë më parë publikoi këngën dhe videon e saj të re “Delicate”, akuzohet për kopjim.

Në klipin e saj, Taylor shfaqet e mërërzitur duke u intervistuar nga gazetarët dhe më pas bën fytyra qesharake përpara se të kuptojë që është e padukshme. Kur kupton padukshmërinë e saj të re, Taylor nis të kërcejë si një yll i Brodway.

Advertisement

Një skenar i tillë është edhe ai i reklamës së 2016-ës të parfumit për Kenzo, World, me regji të Spike Jonze.

 Kanë qenë të shumtë si fansa edhe njerëz me një sy kritik që kanë vënë në pah ngjashmëritë e të dyja klipeve.

Në lidhje me akuzat, këngëtarja nuk ka bërë asnjë deklaratë, ndërkohë që video e saj në vetëm pak ditë publikim ka marrë miliona klikime.