Tag: obama

Smith: Fillimisht një rol presidenti, pastaj gara presidenciale

Përpara se të garoj për president, do të ishte më mirë të luaja një rol presidenti, deklaroi sot aktori i njohur amerikan, Will Smith,...

Tërbohet Vajza e Obamës ! (Video)

Një nga eventet më të shumëpritura mes të rinjëve amerikan, është dhe koncerti i përvitshëm i muzikës në Chicago, Lollapalooza. Muzikë e mirë, argëtim...

100 personazhet më të fuqishëm të 2016

Politikanë, presidentë, por edhe aktorë, shkencëtarë etj. janë listuar në 100 personat më të fuqishëm të botës për vitin 2016 sipas prestigjozes Time. Të përzgjedhurit...

Rita Ora këndon në koncertin “Christmas in Washington”

Me rastin e Krishtlindjeve, këngëtarja Rita Ora ka marrë pjesë në koncertin e përvitshëm që organizohet nga Presidenti Obama në Shtëpinë e Bardhë. Familja...

Tiranë | Presidenti Obama, kartolinë urimi për Kryeministrin Rama

Kryeministri Edi Rama ka marrë një kartolinë urimi për Vitin e Ri 2014 nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama. “Kartolina...

Tiranë | Obama letër Berishës: Shqipëria, aleat dhe mik i SHBA-ve

Presidenti i SHBA-së, Barack Obama, i ka dërguar ish-Kryeministrit Sali Berisha një letër, ku vlerëson rolin dhe kontributin e tij për thellimin dhe forcimin...

Venezuelë | Vuante nga kanceri, ndërron jetë presidenti Chavez, 7 ditë...

Presidenti venezuelian, Hugo Chavez ndërroi jetë mbrëmjen e kaluar në Karakas ndërkohë që përballej me një kancer, deklaroi për televizionin publik vendas zëvendëpresidenti, Nicolas...

Kore Veriore | Zhvillohet testi i tretë bërthamor: “për t’u mbrojtur...

Korea Veriore ka zhvilluar testin e tretë bërthamor pavarësisht paralajmërimeve të Kombeve të Bashkuara për të mos e kryer një gjë të tillë. Veprimi...
Advertisement

Recent Posts

Advertisement