Rita Ora kërcen për Krishtlindje ‘Valle Kosovare’ (Video)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, e tregon gjithmonë me krenari prejardhjen e saj shqiptare. Këtë e ka vërtetuar edhe një herë me një video të postuar nga nëna e saj Vera për Krishtlindje. Rita kërcen nën ritmen e këngës së njohur të Shpat Kasapit ‘Valle kosovare’ dhe duket shumë atraktive teksa kërcen dhe mban në dorë një shami të kuqe. Ndër të tjera ky vit ka qenë shumë i suksesshëm për Riten, dhe albumi Phoenix është në top listen e këngëve më të dëgjuara.

/BallkanWeb/