Pse Will Smith po shmanget nga divorci me Jada Pinkett?

Me thashethemet e fundit që filluan të marrin shumë avull në 24 orët e fundit, janë zbuluar më shumë informacione rreth divorcit pothuajse të afërt të Will Smith dhe Jada Pinkett Smith. Por duke mbledhur më shumë informacione rreth këtij rasti, tashmë mund të dallohet se kush është pala më e shqetësuar që po bën presion për të mos u divorcuar.Jada Pinkett Smith thotë se ajo kurrë nuk e ka dashur llojin tradicional të martesës në radhë të parë. Will Smith e shtyu atë të ndiqte atë mënyrë jetese, por ngatërrimi i saj me August Alsina-n dëshmon se ajo kurrë nuk ishte plotësisht e kompletuar nga ana e Will Smith në radhë të parë. Por i gjithë incidenti i shuplakave i ka vënë gjërat në tension për çiftin, me aktorin që duhet të bëjë një udhëtim në Indi për një ‘zgjim shpirtëror’.

Sipas The National Enquirer, nata e Oscars e shtyu Jada Pinkett Smith të detyronte Will Smith të kërkonte ndihmë profesionale. Një burim i afërt i cituar nga gazeta zbuloi se Pinkett Smith gjoja tërhoqi një vijë, ai i tha Willit se ose merr ndihmë ose ata kanë përfunduar.

Advertisement

Një video nga premiera e Will Smith ‘Concussion’ po zbulon martesën e tij me Jada Pinkett Smith. Ai e pranon publikisht se të dy kanë vuajtur dhe kanë kaluar përvojën më torturuese të jetës së tyre. Megjithatë, ai gjithashtu vazhdon të këmbëngul se ata nuk janë “të dorëhequr”. Do të thotë se ai ka të ngjarë të jetë ai që është i vendosur për ta mbajtur martesën gjallë.

Por ngjarjet nga ceremonia e fundit e Oscars i vendosën menjëherë të gjithë në gatishmëri të lartë. Smith ka frikë nga ideja për t’u konsideruar si një burrë i divorcuar, por ai nuk e kupton që divorci është padyshim një nga praktikat më të zakonshme të shekullit të 21-të.