Gjithmonë flasim për bukuritë dhe yjet Hollywood-iane, por e keni pyetur ndonjëherë veten se cilat janë aktoret më të kërkuara në Turqi? 

Fama e tyre po i kalon kufijtë e Turqisë dhe të gjithë, përfshi këtu edhe shqiptarët, i njohin falë roleve të tyre shumë të dashura në seriale të ndryshme.

Advertisement

Related image

Neslihan Atagü
Kimdir Neslihan Atagül Kimdir është aktorja turke e cila njihet ndryshe me emrin Nihan. Ajo luan rolin e të dashurës së një aktori (Kemajl), në serialin “Kara Sevda”. A nuk ka një bukuri të jashtëzakonshme?

Related image

Bergüzar Korel
Bergüzar Korel, është po ashtu një nga aktoret më të bukura dhe më të paguara në industrinë turke të filmit. Ajo ka luajtur në disa filma e seriale si “Binbir Gece”, “Muhteşem Yüzyıl” (Sulejmani Madhërishëm), Karadayı etj.

Related image

Tuba Buyukustun
Sapo themi “Elif”, menjëherë na vjen ndërmend personazhi i femrës pasanike të telenovelës. Gjatë rolit të saj kemi njohur një Elif me flokë të gjatë e të bukur, por sot ajo duket komplet ndryshe!

Related image

Beren Saat
Aktorja turke, Beren Sat, është njëra prej më të njohurave në Turqi. Ajo ka arritur kulmin me serialin “Dashuri e Ndaluar”.

Related image

Hatice Şendil
Një tjetër bukuroshe, e cila ka luajtur jo në pak filma si: “Karadağlar”, “Dila Hanım”, “Kaderimin Yazıldığı Gün”.