Pas 6 vitesh, martesa e Kim dhe Kanye merr fund. Dalin detajet e para

Historia e dashurisë së Kim Kardashian dhe Kanye West po përballet me një tronditje të madhe.

Pas gjashtë vjetësh të martuar dhe më shumë se tetë vjet së bashku, Kim dhe Kanye kanë vendosur të ndjekin rrugë të ndryshme. Kim, megjithatë, nuk ka bërë ende një kërkesë për divorc.

Advertisement

Çifti, i cili e bëri marrëdhënien e tyre publike në prill të 2012-s, kanë katër fëmijë së bashku, North, 7 vjeçe, Saint, 5, Chicago, 2 dhe Psalm, 20 muajsh.

“Ka arritur në pikën ku ata nuk kanë kaluar kohë së bashku si një çift i martuar prej muajsh”, thotë një burim ekskluziv për E!News. “Ata e kanë takuar njëri-tjetrin për hir të fëmijëve, por kanë jetuar veçmas. Kim e di që martesa ka ardhur në fund. Ka kohë që ajo e di këtë gjë.”

Atëherë, pse Kim nuk e ka bërë zyrtare ndarjen? Burimi për E! thotë se:

Ajo dëshiron të sigurohet se po merr vendimin e duhur për fëmijët. Nuk ka të bëjë me martesën, ajo gjithmonë do të kujdeset për Kanye-n, por ka mbaruar mes tyre. Kim është përqendruar vetëm në atë që është më e mira për fëmijët. Është një vendim i vështirë për të dhe ajo po e kupton.”

Në muajt e fundit, marrëdhënia e çiftit është përballur me presion në rritje si nga faktorët e jashtmëm ashtu edhe nga ata të brendshëm. Në korrik, Kim foli për herë të parë publikisht për shëndetin mendor të Kanye-s pas një sërë postimesh të pakuptimta të reperit në Twitter.

“Siç shumë prej jush e dinë, Kanye ka çrregullim bipolar. Kushdo që e ka këtë ose ka një të dashur në jetën e tyre që e ka, e di se sa shumë e komplikuar dhe e dhimbshme është ta kuptosh”, tha Kim. “Unë kurrë nuk kam folur publikisht për mënyrën se si kjo na ka ndikuar në shtëpi sepse unë jam shumë mbrojtëse ndaj fëmijëve tanë dhe të drejtës së Kanye-s për privatësi kur bëhet fjalë për shëndetin e tij. Por sot, ndihem sikur duhet ta komentoja për shkak të stigmës dhe keqkuptimeve në lidhje me shëndetin mendor”.

Në mesazhin e saj për publikun, Kim bëri thirrje për dhembshuri dhe privatësi për familjen e tyre.

Gjatë pjesës tjetër të vitit 2020, u bë gjithnjë e më e qartë se çifti nuk ishte më si më parë dhe se kishte një ngërç në marrëdhënien e tyre. Megjithatë, vitin e kaluar, Kim dhe Kanye shënuan përvjetorin e pestë të martesës dhe rinovuan privatisht zotimet e tyre.

Përshtatur nga E!News