Një tjetër lajm i zi për futbollin: Lamtumirë Gianluca Vialli!

Ish-sulmuesi italian ndërroi jetë në moshën 58-vjeçare, pak ditë pas vdekjes së Mihajlovic dhe Pelé.

Ish-sulmuesi lombard i Cremonese, Sampdoria, Juventus dhe Chelsea, i detyruar të largohej nga stafi blu i Roberto Mancinit për shkak të përkeqësimit të kushteve të tij, nuk arriti të fitojë betejën kundër kancerit të pankreasit që filloi në vitin 2017. Pas një periudhe pushimi duke ndjekur trajtimet, sëmundja u kthye me forcë, duke mos i dhënë shpëtim. Me Viallin largohet një nga futbollistët më ikonë dhe më të suksesshëm të skenës italiane.

Advertisement