Mbrëmja drithëruese e Shqipërisë, dy rekorde për Gjasulën!

Klaus Gjasula ishte protagonist absolut në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Kroacisë. Mesfushori nga Tirana u bë i pari lojtar në historinë e kampionateve europiane...

Gjimshiti: Duhet të tregohemi inteligjentë në fushë, nuk duhet të bëjmë të njëjtat gabime...

Kapiteni i Kombëtares, Berat Gjimshiti doli në konferencë për mediet krah trajnerit Sylvinho, në prag të ndeshjes ndaj Kroacisë, takimi i dytë i raundit...

Ndryshime në mbrojtje dhe mesfushë, ja si pritet të luajë Shqipëria ndaj Kroacisë.

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

“Broja mund të jetë shpërthyes”, Lorik Cana “zbulon” Shqipërinë: Nuk kemi çfarë humbim…

Lorik Cana, kapiteni legjendar kuqezi, në një intervistë për mediat italiane, foli për sfidën e parë të Shqipërisë në “Euro2024”, atë kundër Italisë: “Shqipëria...

Si mund të lini jashtë një lojtar me 11 gola në La Liga? Shpërthen...

Ashtu si tetë vite më parë, në përfaqësimin e parë historik në një Evropian, edhe këtë herë lista e publikuar nga Sylvinho bëri jo...