Bashkëshortja e Casey Affleck, Summer Phoenix ka depozituar padinë për divorc nga aktori pas 16 vjetësh. Çifti i Hollivudit bëri të ditur ndarjen e tyre marsin e kaluar pas 10 vitesh martesë. Në dokumentet e gjyqit që i posedon revista People, Phoenix vetëm tashmë ka depozituar padinë për ndarje nga aktori fitues i çmimit Oscar, duke kërkuar mbështetje bashkëshortore dhe kujdestarinë e djemve të tyre.

Aktorja e kthyer në stiliste, 37 vjeçe, ka dy djem me 40-vjeçarin, Indiana 12 vjeç dhe Atticus vetëm 9 vjeç.

Advertisement