NEW MUSIC | Maluma – “Hawái”

“Hawái,” është singëlli më i ri i Maluma i publikuar para 3 ditësh (29 korrik). Videoja shfaq  artistin zemërthyer, në aksion për të rifituar dashurinë e vjetër, madje duke i prishur edhe dasmën. Prodhuar nga Rude Boyz, e shkruar nga Maluma, Keityn, Edgar Barrera dhe Bulle Nene, me tekst shumë aktual singëlli tregon për një lidhje toksike dhe makthin e pas ndarjes në kohërat e Instagramit…

“Boll e gënjeve veten, e di që fotot që publikon me të duke thënë që është gjithçka e jotja, janë thjesht për të më bërë xheloz mua”  këndon Maluma.

Advertisement

Videoja është ideuar nga vetë ylli kolumbian e xhiruar në Miami. Për më tepër ja tek e keni…