NEW MUSIC – Elvana Gjata: “Tavolina e mërzisë”

Siç kishte lajmëruar dhe më herët Elvana Gjata nxjerr hitin e saj të ri. Pas koncertit madhështor në Prishtinë ditën e Pavarësisë, Elvana ka sjellë një këngë të re. “Tavolina e mërzisë” është hiti që u publikua vetëm dje në youtube dhe pritet që të ketë një sukses të madh.

Kënga ka bashkuar disa nga figurat më në zë të muzikës shqiptare. Teksti është shkruar nga Aida Baraku, muzika nga Armend Rexhepagiq e arranxhuar nga Darko Dimitrov. Elvana Gjata në këtë klip shihet më e thjeshtë se asnjëherë më parë, e veshur me xhinse dhe me një grim të lehtë.

Ju do e dashuroni këtë këngë që në notat e para 🙂 Ja tek e keni…