Victoria Beckham së fundmi ka bërë publike listën me 52 modelet që do të jenë pjesë në sfilatën e modës të organizuar prej saj e cila pritet të mbahet në fund të këtij viti.

Një fakt interesant që u vu re në këtë listë ishte mungesa e modeleve “plus size”, modeleve që kanë peshë dhe shëndet të ndryshëm nga modelet standarde që jemi mësuar ti shikojmë në perfeksion linjash të dobëta.

Advertisement

Pikërisht për këtë arsye, bukuroshja, Tabria Majors ka ndërrmarë një “mision”, t’i tregojë Victorias dhe stilistëve të tjerë që e kanë shumë gabim. Ajo ka riprodhuar fotot e modeleve të Victoria’s Secret, për të treguar se të brendshmet e linjës së saj duken po aq bukur në një trup si ajo.

“Ndoshta unë do të jem modele e Victoria’s Secret vetëm për Halloween, pasi kjo nuk ka gjasa që të ndodh në realitet. Unë kam ripordhuar disa foto me veshjet e preferuara nga linja VS për të treguar që që edhe vajzat me masën time, mund të “shesin” të brendshme po aq sa modelet e tjera”, është shprehur Tabria Majors.

Epo kur diferencon ka pakënaqësi dhe ky ishte një rast tipik që tregon se dhe “modelet e bëshme” mund të duket sexy si ato slim fit.