Pushimet ndezin erosin dhe i bёjnё mirё jetёs nё çift: cili ёshtё destinacioni i ёndrrave tё tua ‘hot’

Nё pushime po, por ku? Kur njёri nga tё dy ёndёrron jetёn nё plazh, kurse tjetri nuk pret orёn qё tё organizojё piknikun me cilёsi tё lartё, tё biesh dakort mund tё bёhet e vёshtirё, por jo e pamundur. Le tё zbulojmё situatat qё i bёjnё pikante pushimet nё det dhe nё mal.

Advertisement

Nё ajёr tё hapur: vera ndez fantazitё seksuale. Pushime nё mal? Pylli dhe drutё do tё ishin njё kornizё e paharrueshme pёr njё takim dashurie. Merr njё batanije dhe bёji njё surprizё tё dashurit tёnd. Tё shtriheni nё njё lёndinё dhe tё shikoni yjet do t’iu bёjё adoleshent pёr njё cast. Nga bregu, pёr ata qё janё det, tek kullota vendet pёr eros janё tё shumta: e rёndёsishme ёshtё tё dish tё zgjedhёsh personin e duhur dhe t’ua dorёzoh veten kёnaqёsive tё dashurisё, pa harruar qё tё kujdesesh pёr vetё sigurinё tёnde.

Ndaje pasionin: kush dёshiron tё merret me sport, tё ecё dhe tё zhytet nё qetёsinё e natyrёs, ka ide shumё tё qarta se si dёshiron ta kalojё kohёn e lirё. Ta gjesh veten duke ecur krah pёr krah gjatё tё njёjtёs rrugё ёshtё njё mundёsi shumё e mirё pёr tё shkёmbyer dy muhabete. Kushedi tё takohesh rastёsisht qё e gjen veten nё strehё gjatё natёs nuk tё jep dёshirё pёr tё vazhduar njohjen.

Dёshirё pёr lajme tё reja? Nё qoftё se ke parё njё tip interesant, ftoje tё luajё tenis ose volejboll nё plazh. Falё lojёs, ёshtё e mundur tё afroheni me njёri-tjetrin nё njё mёnyrё tё pёlqyeshme dhe tё njiheni nё njё dimension mё tё gjerё. Nё qoftё se gjendesh nё mal, frekuento kampet e tenisit, kalёrimin dhe strukturat sportive: mund tё tё ofrojnё mundёsinё tё argёtohesh dhe tё takoh persona tё rinj.

Takime tё nxehta sipas hetimeve, plazhi dhe diskoteka janё vendet mё tё zgjedhura pёr ata qё janё nё kёrkim tё njё flirti veror. Nё det ndihemi mё tё lirё, tё paktёn pёr njё moment harrojmё veshjet dhe mendimet e panevojshme duke shijuar kёnaqёsinё e diellit dhe tё ditёs pa orar. Trupi do tё rikuperojё njё dimension tё spontanitetit dhe natyrshmёrisё falё lakuriqёsisё: shfrytёzo njё natё tё ndritshme pёr njё zhytje nё det bashkё me tё dashurin tёnd, do tё ndezё keqdashjen duke gudulisur dёshirёn.

Fjalёkalimi: relaks! Sipas ekspertёve drita influencon bioritmin dhe ndikon nё pikёpamje dhe nё ndjenja me efekte pozitive nё dёshirat seksuale. Shfrytёzo njё pasdite me diell pёr njё zhytje nё pishinё ose nё spa. Prania e ujit favorizon relaksimin dhe aktivizon njё modalitet i gjallё. Mali, pishinat nё ajёr tё hapur dhe liqenet janё vendi perfekt pёr njё flirt veror.