Mariah Carey akuzohet sërish për ngacmim seksual! Këtë herë nga ish-menaxherja

Problemet për Mariah Carey-n sapo kanë filluar…

Ish-menaxherja e saj, ka hapur një betejë ligjore me këngëtaren për shkelje të kontratës dhe ngacmime seksuale. Të premten, avokatët e Bulochnikov-it paraqitën akuzën e tyre, sipas së cilës kërkojnë dëshpërblim për shkak të padrejtësive kundrejt Stella-s.

Advertisement

Detaje më specifike nuk janë bërë ende të ditura, por sipas TMZ, Bulochnikov e akuzon këngëtaren se e ka pushuar nga puna padrejtësisht. Madje, ajo ka abuzuar seksualisht me të, ku burimet raportojnë se këngëtarja zhvishej para menaxheres. Një tjetër pretendim i avokatit të ish- menazheres deklaron se ylli i muzikës është i varur nga alkooli dhe marijuana.

Ky nuk është rasti i parë që Mariah Carey akuzohet për ngacmim seksual. Në nëntor të 2017-ës, kompania që kujdesej për sigurinë e saj e kërcënoi se do ta padiste, sepse ajo s’kishte paguar faturat e majme dhe kishte ngacmuar seksualisht pronarin e kompanisë. Sipas tij, Mariah i kishte kërkuar të vinte në dhomën e saj për të lëvizur disa valixhe, por ishte shfaqur e veshur në mënyrë provokuese, në fakt më shumë të zhveshur.

Momentalisht artisja është në terapi të vazhdueshme për bipolaritet të shkallës së dytë, që përfshin depresion, pagjumësi, hiperaktivitet dhe irritim.