Dita e djeshme ka qenë e veçantë për këngëtaren e dashur të publikut shqiptar, Aurela Gaçe.

Ditën e djeshme artisja festoi 1-vjetorin e vajzës së saj të vogël, Abigail. Para disa ditësh ajo i bëri një urim special, nërsa mbrëmë Aurela zbulon edhe një detaj shumë interesant për natën kur ajo erdhi në jetë.

Advertisement

“Sot një vit më parë erdhi në jetë Abigail jonë , lumturia jonë dhe në librin e vitit të saj të parë , ka të shënuar ngjarjen e ditës”,- shkruan Aurela. Dhe ngjarja e asaj dite ishte pikërisht nata e parë e Këngës Magjike.