Leonardo DiCaprio sapo bleu shtëpinë e ëndrrave (Foto)

Të gjithë yjet e Hollywoodit dhe njerëzit e famshëm të ekranit kanë gjithmonë një shtëpi ëndrrash që çfarë nuk do të jepnim vetëm për të pasur një dhomë.

E radhës është ajo e aktorit Leo DiCaprio, i cili ka blerë shtëpinë e DJ dhe producentit të famshëm Moby për një vlerë prej 4.91 milionë dollarësh. Shtëpia ndodhet në zonën e Los Feliz në Los Angeles. Vila është e arreduar me stil anglez dhe ka pesë dhoma gjumi dhe tetë banjo. Moby e ka blerë shtëpinë në vitin 2016 për 3.4 milionë dhe prej atëherë ka bërë shumë investime dhe restaurime.

Advertisement

Shtëpia luksoze është e pajisur me dhomë muzike, kuzhinë moderne, pishinë, spa, si dhe me një hyrje sekrete. Ajo është ndërtuar në vitin 1926 dhe janë ruajtur shumë elementë që prej asaj kohe.

Hidhini një sy më poshtë: