Larg babit, reperi shqiptar emocionon me urimin që i bën për ditëlindje (Foto)

U bë kohë që reperi i njohur Big Basta së bashku me bashkëshorten, Vesa Lumën dhe djalin e tyre, Lian janë shpërngulur për të jetuar në Zelandën e Re.

Sot babi i reperit ka ditëlindjen, dhe ai i ka bërë një dedikim emocionues atij nga larg, në të cilën shkruan: Babi im Niazi Xhari ke ditelindjen sot… Do doja shume qe te ishim bashke ta festonim bashke dhe te gezonim pafund! Je nje njeri shembullor dhe mbi te gjitha nje baba i perkryer, i gatshem ne cdo sekond per tu gjindur me pozitivitet prane nesh. E di qe nuk i ke qejf urimet me facebook apo instagram por une jam ketej dhe nuk e shpreh dot ndryshe, se kur flasim ne telefon bllokohem dhe sme dalin fjalet e bukura. Te dua shume dhe Liani te do shume gjyshi dhe babai me i mire ne bote! Gezuar 32 vjetorin  ! Edhe 100 vite lumturi dhe me niper e mbesa prane!

Advertisement