“Kur e bejme ne, quhet “çmenduri”… kur e ben bota, quhet tendence mode”

Met Gala ishte ngjarja më e komentuar e së dielës dhe në vazhdim. Yjet botërorë i ishin përshtatur kodit të veshjes me temë “Heavenly Bodies”: pra detaje katolicizmi duke sjellë ide nga më të larmishmet.

Advertisement

Disa prej tyre ishin dhe këngëtaret Janelle Monae, Rita Ora dhe SZA. Pse veçuam pikërisht këto të trija? Sepse këngëtarja jonë, Aurela Gaçe, na ktheu pas në kohë duke na rikujtuar disa nga kostumet e saj, që për çudi kanë kaq shumë ngjashmëri me kostumet e vajzave në Met Gala.

“MET GALA 2013 ? Nje nga fustanet, ne diten e dasmes time,krijuar nga @geraldina_sposa ?… e sigurisht qe nuses i duhej edhe nje kurore ?, qe u kirijua per ate dite nga @jonipeci ? “, shkruan në një postim Aurela.

 Kurse në tjetrin:
“KUR E BEJME NE, QUHET SAJESË, E SAJUAR ETJ…KUR E BEJNE JASHTE SHTETIT, QUHET ART ?
Kur e bejme ne, quhet “çmenduri ” ..kur e ben bota, quhet tendence, mode. Tani, nese ne I kemi disa njerez qe kane punuar e punojne, pse te mos I duartokasim? Apo meqe s’na I njeh bota , nuk u quhet talenti? NJE DUARTOKITJE E MADHE PER STILISTET TANE PRA…2001 #Veshja bardhe e zi u krijua nga @rezartaskifteri dhe frymezimin e mori nga teksti I I kenges #me gjysmen e vetvetes na shkoi jeta.#17vjetmepare

Veshja e dyte, krijuar nga @jonipeci @geraldina_sposa , thjeshte qe une te nuseroja sic dua ? #5vjetmepare. …pra , t’ja u dime vlerat edhe ketyre florinjve tane qe mbase nuk kane prekur Met Gala-te e botes, jo se u mungon talenti te krijojne, por u mungon dritarja nga ku mund ti shohe bota. ???????????? DUARTOKITJA u takon krijuesve #stilisteve tane.”

KUR E BEJME NE, QUHET SAJESË, E SAJUAR ETJ…KUR E BEJNE JASHTE SHTETIT, QUHET ART ? Kur e bejme ne, quhet “çmenduri ” ..kur e ben bota, quhet tendence, mode. Tani, nese ne I kemi disa njerez qe kane punuar e punojne, pse te mos I duartokasim? Apo meqe s’na I njeh bota , nuk u quhet talenti? NJE DUARTOKITJE E MADHE PER STILISTET TANE PRA…2001 #Veshja bardhe e zi u krijua nga @rezartaskifteri dhe frymezimin e mori nga teksti I I kenges #me gjysmen e vetvetes na shkoi jeta.#17vjetmepare . Veshja e dyte, krijuar nga @jonipeci @geraldina_sposa , thjeshte qe une te nuseroja sic dua ? #5vjetmepare. …pra , t’ja u dime vlerat edhe ketyre florinjve tane qe mbase nuk kane prekur Met Gala-te e botes, jo se u mungon talenti te krijojne, por u mungon dritarja nga ku mund ti shohe bota. ???????????? DUARTOKITJA u takon krijuesve#stilisteve tane . #metgala #mode #fashion

A post shared by email [email protected] (@aurelagaceofficial) on