John Legend hyn dy herë në histori brenda një nate

John Legend ka hyrë në histori dy herë duke u bërë njeriu i parë me ngjyrë dhe në moshë të re që ka marrë statusin “EGOT” në Emmy Awards.

Çmimi “EGOT” qëndron për katër çmime të mëdha: Emmy, Grammy, Oscar dhe Tony, ku këngëtari është personi i 15-të në histori që arrin këtë sukses.

Gjithashtu edhe Lord Andreë Lloyd Webber dhe Sir Tim Rice morën statusin “EGOT”.

 

View this post on Instagram

 

And I say hey, what a wonderful kind of day

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Kompozitori amerikan Robert Lopez gjithashtu mori statusin “EGOT”, disa javë pas 39 vjetorit të lindjes së tij në mars 2014.

Mandatory Credit: Photo by Rob Latour/REX/Shutterstock (9877787cp)
Andrew Lloyd Webber, John Legend and Tim Rice – Outstanding Variety Special (Live) – ÔJesus Christ Super Star Live in ConcertÕ
Creative Arts Emmys, Press Room, Day 2, Los Angeles, USA – 09 Sep 2018

Ndërsa John mbush 40 vjeç në dhjetor, që do të thotë se Lopez ende mban ende titullin si fituesi më i ri i “EGOT”.