Artisjta FKA Twigs është ylli i reklamës së re të Apple për HomePod.

Videoja katër minutëshe u realizua nga regjisori i famshëm Spike Jonze (i filmit Her) dhe tregon Twigs që kërcen me këngën më të re “Till It’s Over” nga Anderson .Paak.

Advertisement

Rezultati? Një punë mahnitëse që është surrealiste, emocionuese, e gjallë, teatrale dhe krejtësisht bindëse – një nga reklamat më të mira të vitit deri tani.

Filmi i shkurtër, i titulluar “Welcome Home”, tregon artisten britanike (ish-e dashura e Robert Pattinson), e cila lëviz nën tingujt e .Paak teksa apartamenti i saj zgjerohet duke krijuar imazhe magjike. Ndiqeni më poshtë.