Dua Lipa merr dhuratë të çmuar në ditën e lindjes nga i dashuri

Dua ka lindur në 22 gusht të vitit 1995 në Londër, nga prindërit Dukagjin dhe Anesa Lipa. Karriera e saj muzikore nisi në moshën 14 vjeçare, kur filloi të publikonte këngë cover nga artistë të tjerë në YouTube. Në vitin 2015, ajo u nënshkroi me Warner Music Group dhe shumë shpejt lancoi këngën e saj të parë.

Ajo ka publikuar në InstaStory një nga dhuratat e para që ka marrë në ditëlindjen e 24-t, e që është një gur i çmuar nga i dashuri i saj Anwar Hadid.

Advertisement

Dua në fillim të këtij muaji ishte prezente në Kosovë bashkë me të atin e saj, Dukagjin Lipa, ku dhuruan fonde për ndërtimin e një akademie të quajtur “Sunny Hill”, ashtu si edhe festivali që i ati i saj organizon tashmë prej dy vitesh!

 

/Vizion+/