Dua Lipa feston shqip (Video)

Para një koncerti madhështor, duhet një festë e mirë… me muzikë shqip!

E kështu, mbrëmjen e kaluar Dua Lipa festoi me shoqërinë e të afërmit e saj në Prishtinë, duke kërcyer sigurisht nën tingujt e “Ku Vajti” nga Elvana Gjata (bashkë me të), “Shumë Pis” nga Era dhe Ledri, etj.

Nga videot duket se po e shijonin jashtë mase muzikën shqiptare, madje dhe i dashuri i saj Isaac Carew. Prisnim ndonjë hedhje skenike si në klipin e Elvanës, por e kuptojmë që duhet pak punë për atë.

Dua do të performojë live në “Sunny Hill Festival”, një festival ky që do të mbahet këtë fundjavë në Kosovë mes emra të njohur artistësh nga vendi dhe jashtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.